Lady Gaga ka mbi 20 tatuazhe, secila ka një kuptim të veçantë

Lady Gaga ka qenë në skenat koncertale pothuajse tërë jetën dhe është e njohur për tatuazhet në trupin e saj.

“Tatuat janë miqtë më të mirë të vajzave”, ka shkruar ajo në llogarinë personale në Instagram.

Fansat e dinë që ajo ka mbi 20 vizatime dhe secila zbulon diçka intime në lidhje me këngëtaren.

Që nga viti 2011, tatuazhet zakonisht gjenden në anën e majtë të trupit të saj. Ajo zbuloi se ishte për shkak të babait të saj, i cili i kërkoi asaj të mbante të paktën njërën anë të trupit të saj normal. Kështu që ajo vendosi të punojë tatuazhet në anën e saj të majtë.

Në një moment, ajo ndoqi këshillat e të atit, duke theksuar se babai i saj sheh njërën anë të trupit të saj si Marylin Monroe dhe tjetrën si Iggy Pop. Pastaj ajo kaloi në anën e djathtë të trupit të saj.

Tatuazhi ka shkaktuar më shumë polemika, pasi është i ri dhe kuptimi i tij mund të përkthehet si “BCBC”, që janë inicialet e Bradley Cooper, i cili dyshohet të jetë dashuria sekrete e këngëtares.

Këngëtarja ka “La vie en rose” përgjatë shtyllës kurrizore. Tani shpina e saj është si një trëndafil i lulëzuar. Përsëri, kjo këngë ishte frymëzimi për Bradley Cooperin për ta angazhuar atë në filmin “A Star is Born”, shkruan Womenshealthmag.

Kur ajo publikoi albumin e fundit të Joanne, ajo me burrin e saj vizatoi nënshkrimin e tezës së saj, Joanës. Në brinjë ajo shfaqi personazhin David Bowe, të cilin e shfaqi në 58-të Grammy Awards. Për albumin “The Fame Monster”, ajo paraqiti “Mother Monster” dhe bashkëpunëtorin e saj, Tony Bennett.

Ajo ia dedikoi tatuazhin motrën e saj më të vogël për një mi të vogël sepse pseudonimi i motrës së saj është “Mouse”. Ndërsa ishte në turne, ajo bëri tatuazh “RIO” dhe kur nxori një parfum të ri, ku ajo tregoi një tatuazh në kokën e saj.

Në vitin 2012, ajo bëri tatuazhe “ARTPOP”, i cili bazohej në albumin e saj të ri.

“Born this Way” është një këngë shumë e rëndësishme për komunitetin LGBT dhe për atë këngë bëri tatuazh njëbrinjësh në kofshë.

Ajo gjithashtu u ka dedikuar disa tatuazhe fansave që i pëlqen shumë.

Kur babai i saj shkoi për operacion në zemër në vitin 2009, ajo i kushtoi një tatuazh në formë zemre në shpatull me shkronjën “Babi”.

Ajo ka fjalë të shkruara në gjermanisht si dhe të turneut në Japoni në vitin 2019 me një tatuazh “Tokyo Love”.

Ka shumë tatuazhe lule në trup.

Ajo ka një simbol të paqes në dore. /